Geoblog.pl    MonikaiMarcin    Podróże    2010 Tajlandia i Kambodża    Jaja na sniadanie i Niebianska plaza

Jaja na sniadanie i Niebianska plaza

Tajlandia, Ko Phi Phi Le

Zjedlismy sniadanie wielkanocne ze spotkanymi roodakami, jednoczesnie pozegnalismy sie, bo oni wracali do domu. Dzieki wszystkim za zyczenia wielkanocne !!!!!

Po jajach zapakowalismy maski i rurki, kilka innych niezbednych rzeczy i poplynelismy na wycieczke. Start o 9 rano, powrot o 18. Pierwsza wysepke ktora odwiedzilismy to Ko Phi Phi Leh czyli mlodsza sioostra nasze wyspy Ko Phi Phi Don. Piekne laguny, jaskinie, klify i oczywiscie slynna Maya Bay czyli plaza z The Beach. Niestety DiCaprio ma wielu fanow bo wlasnie tam byl najwiekszy tlok, ale sama w sobie to iscie niebianska plaza. Nastepnie oplywalismy wszystkie laguny i snurkowalismy na roznych rafach. Odwiedzilismy tez Monkey Beach, jak sama nazwa wskazuje bylo tam duzo malp, sprytnyxh, grubych i leniwych, czekajacych na banana.

Nastepny postoj to nurkowanie na Mosqito Island, bardzo mala bezludna wysepkai piekna rafa. Ostatni postoj to Bamboo Island, piekna plaza, duzo znakow przypominajacych o tsunami.

Teraz kilka wycieczkowych hitow. Nasz przewodnik i kapitan lajby w jednym, Taj z krwi i kosci nieznal ni w zab angielskiego. Monia probowala z nim gadac, ale efekt zawsze byl ten sam. Od 1 do 10 pytania np. Co to za wyspa, odpowiadal OK i tlumaczyl cos po tajsku. Na nastepne pytania wygladal jakby chcial wyskoczyc z lodzi wiec dawalismy mu spokoj.
Na statku oprocz nas byly jeszcze 4 osoby, bo czasem plyni druznyna pilkarska co utrudnia wszystko. W sklad ekipy wchodzilo 4 obywateli francji, para standardowa i para wyzwolona. Para standardowa miala pojecie tylko o Maya Bay. Do kazdej zatoki do ktorej wplywalismy laska pytala czy to juz The Beach, nasz kapitan mowil ze tak, ale dopiero w 4 zatoce taj niesmialo wyksztusil po angielsku The Beach. Para wyzwolona skupila sie na opalaniu i nakladaniu olejkow.
Gadzet o ktorym zapomnielismy byly korki do uszu, bo lodki te pieknie tajsko wygladaja, ale silniki chodza jak od starego traktora, turkocza, klekocza i wyja niemilosiernie.

Zmeczeni ale szczesliwi wrocilismy do naszej chatki.

lui
lui - 2010-04-06 16:12
heheh no to niezle sie nazwiedzaliscie, to chyba wy powinniscie byc tam przewodnikami :)

MonikaiMarcin

Wrocław